YouTuber Marina Joyce kaçırıldı mı?


Merhaba Arkadaşlar

 

YouTube ‘de bir videoya rastladım. Biraz araştırma yaptıktan sonra, bu kızın makyaj videoları ve diğer tanıtım videoları çektiğini öğrendim. Marina eskiden gayet neşeli ve eğlenceli videolar çekerken, şuanda yayınladığı 2 video, bolca sahte gülüşe ve korku dolu gözler ile dolu. Yani videolarında eğlenceli olan bu genç kız. Şuanda çektiği videolarda korku dolu bakışları ve zorla gülmeye çalışması ile dikkat çekti.

Kanalına girip dikkatli bir şekilde videolarını izlediğim de ise, gerçekten insanların haklı olduklarını gördüm. Eski videolarında neşeli, yeni videolarında korkulu ve zorla gülen biri. Herkes gibi benimde aklıma kaçırıldı mı ? veya zorla mı video çektirdiler ? gibi sorular geldi. Araştırmamı derinleştirdim. İlk şüphe çeken videosunu inceledim ve kollarındaki morluklar videoda gayet açık bir şekilde görülebiliyor. YouTuber bir kişi kamera açısını, duruşunu ve bu tarz ayarları bilmesi gerekir diye düşünüyorum. Eski videolarında kamera bakış açısı, düzeni gayet iyi durumdayken, bu videoda kamera açısı sağa doğru yatık ve video özensiz bir çekime sahip. Videoda gözüme çarpan ayrıntıları fotoğrafladım. Öncelikle bu fotoğrafları göstermek isterim.

 

Bildiğimiz gibi youtuber arkadaşlarımızın yapması gereken bir konu video düzenlemesidir. Tabi ki bu video düzenlenmiş, fakat bu görüntüler kaldırılmamış. Gülümseyip neşeli olan bir insanın bu şekilde bir görüntüyü video editleme kısmında kaldırmaması bana biraz şaşırtıcı geldi doğrusu.

“Hasta veya başka bir sorunu olamaz mı? Çok büyütüyorsunuz.”

Diyorsanız yazımı okumaya devam edin. Cevabınızı birazdan alacaksınız.

marinanın korku dolu gözleri

marinanın korku dolu gözleri

 

Gözlerine dikkat ederseniz kameranın üst kısmına bakıyor. Büyük ihtimal videoyu çeken kişiye. Youtube profilini incelediğimde videolarını çekerken kamerayı sabit bir yere koyup, videolarını çekmeye özen gösterdiği dikkatimi çekti. Diğer bir dikkatimi çeken kısım, kamerayı kullanmayı bilen bir kişi onun nasıl sabit duracağını, tripot ayarlarını nasıl yapması gerektiğini bilir. Burda arkadaşımızın odaklanma noktası kamera değil. Videoyu çeken kişidir. Kameranın sağa doğru yatık olmasını umursamadan, “şu videoyu çeksekte bitse” havalarında videoya devam ediyor.

kamera yerine videoyu çekene çok dikkatli bakıyor

kamera yerine videoyu çekene çok dikkatli bakıyor

 

Youtuber arkadaşımız bu sefer içeriye geçiyor ve tanıtıma içeride devam ediyor. Gözleri kameranın üst kısmına bakıyor. Yüzündeki ifadeden net bir şekilde anlıyoruz ki korktuğu bir unsur var. Hangimiz normal bir günde bu gözler ile bakabiliriz veya bu ifadeyi gösteririz ?

yüzündeki ifade kesinlikle normal karşılanamaz

yüzündeki ifade kesinlikle normal karşılanamaz

 

Videoda tanıtım esnasında kendi etrafında dönerken kolundaki morluklar ve dirseklerindeki aşırı kızarıklık göze çarpıyor. Bir erkek ve bir kadının kavgasını hiç gördünüz mü? Erkeklerin bayanlardaki ilk tuttuğu yeri kollarıdır. Bayana zarar vermek istemeyip, onu kontrol altında tutabilmek için. Videodaki morluklar marina’ya darp edilmiş gibi görünüyordu. Tabi ki sadece kollarına bakarak bunu söylemek yanlış. Fakat bazı videolarında sırt kısmında ve dizlerinde de buna benzer morluklar olduğu söyleniyor. Videoyu izlerseniz demek istediklerimi çok daha iyi anlayacağınıza eminim. Sağ kolunun ön kısmında da izler bulunuyor. Fakat videoyu durdurup resimlediğimiz için görüntüler çok net olmuyor.

kolundaki morluklar ve dirseklerindeki aşırı kızarıklık

kolundaki morluklar ve dirseklerindeki aşırı kızarıklık

 

Takipcileri marinayı sevdiği ve merak ettiği için özel bir mesaj gönderdiler.

“Başın dertte ise bir fotoğrafına kalp resmi koy.” diyerek mesajı gönderdiler. Marina bu mesaja cevap vermedi. Fakat ertesi gün marina burnunda kalp resmi olan bir fotoğraf paylaştı. Fotoğraf açıklamasında “Love” yazıyordu. Açıklama kısmına sade ve kısa bir şekilde “Love” yazınca dikkat çekti. Aşk’ın sembolü olan kalp’e dikkat çekmek istemişti.

Marina’nın paylaştığı fotoğraf,

Love

Marina (@marinamew) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

 

Korkuya kapılmış bir şekilde video çekmeye devam eden marina’nın bir videosuna, hayranlarından biri “Marina add a cat emoji to your insta bio if something is wrong” diye yorum attı. “Yanlış birşey var ise instagram açıklamasına kedi imoji koy” diyordu. Saatler sonra instagram açıklamasında kedi imojileri görüldü.

marinanın videosuna gelen yorum

marinanın videosuna gelen yorum

 

İnstagram profilinde yayınladığı kalpli fotoğraftan sonra attığı bir fotoğrafa dikkatli bakıldığında, yatağın altındaki bir kutuda “Help me” yazdığı görüldü. Bir kaç videoda bunu gördüm. Orjinal instagram hesabındaki fotoğrafa bakıldığında fotoğraf tam net olmadığı için tam seçmemiz mümkün değil. İşte o fotoğraf,

 

Takipcilerinin şüphelendiği bir diğer durum ise videosundaki ilaçlar ve tüfekti. Marina videoyu çektiği sırada, yatağının baş ucunda komidin de  duran ilaçlar ve yatağın sağ kısmında, dolabın yanında bulunan tüfek net bir şekilde görünüyordu.

Komidin üzerindeki ilaçlar ve yatağın sağ tarafındaki tüfek

Komidin üzerindeki ilaçlar ve yatağın sağ tarafındaki tüfek

Twitter üzerinden savemarinajoyce (Marina Joyce’u Kurtarın) etiketi ile yardım istediler. Etiker bir anda TT oldu. Marina twitter üzerinden “İyiyim merak etmeyin” dedi fakat takipcileri buna inanmadı.

Bu görüntüler üzerine takipcileri marina’nın adresine polis gönderdi. Polis “Marina iyi ve sağlıklı. Bir sorun yok” açıklamasını yaptı.

Son attığı videoya biraz daha dikkatli bakarsanız, bahçesinde video çektiği ev iki katlıydı. Evin sadece bir odasının camlarında parmaklık vardı. Koruma amaçlı yapılmış olsa tüm camlarda olurdu. Bu da Marina’nın kaçırılmış olma ihtimalini güçledirdi.

Evin ikinci katında görünen parmaklıklar

Evin ikinci katında görünen parmaklıklar

 

Marina’ya YouNow üzerinden açtığı canlı yayında “tehlikedeysen el çırp” , “güvende değilsen kalp yap” gibi yorumlar geldi. Sözleri ile karışık vermeyen marina, hem ellerini çırptı. Hemde elleri ile kalp yaptı.

Marine canlı yayında kalp yapıp ellerini çırptı

Marine canlı yayında kalp yapıp ellerini çırptı

Canlı yayında “Tehlikede değilim, iyiyim” dediği kısımda. Öksürürken sessizce “Help me” demesi herkesi korkuttu. Canlı yayın yaptığı videoyu alt kısımda göreceksiniz. Videonun 7:48. saniyesinde net bir şekilde “Help me” dediğini duyabilirsiniz.

Dakika 7:48. Dikkatli izleyin.

 

Marina’nın annesi “Sosyal medya bir anda komplo teorileriyle doldu. Polis evimize baskına geldi. Herhangi bir sorun yok, Marina kaçırılmış değil. O görüğünüz tüfek de oyuncak.” diyerek açıklama yaptı.

Marina’nın yüzünde bulunan iki mavi çizgiye instagramda “iki mavi çizgi hastalık ifadesini taşır. Marina hasta olduğunu anlatmaya çalışıyor.” yorumu gelmişti. İnternette yaptığım araştırmada bu doğrultuda hiçbirşey bulamadım. Yine de bu bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim.

Haberlere ve yerel basına konu olan marina’ya, gerçekte ne olduğu büyük merak konusu. Bu olay olmadan önce ortalama 100 bin aboneye sahip olan Marina Joyce, Şuanda 1.942.420 Aboneye sahip. Marina şuanda dakikada ortalama 1.000 abone kazanıyor. Tabi ki herzaman için böyle gideceği düşünülmüyor. Marinanın eski videoları 300 , 400 bin izlenmede iken, yeni attığı video şuanda 27 milyon 854 bin izlenmiş. Tabi ki bu rakamlar bu makaleyi yazarken gördüğüm istatistikler. Eminim siz baktığınızda çok daha fazla yükselmiş olacaktır. Marina bir oyun kanalı açmış fakat daha hiç video paylaşmadan 21.500 aboneye ulaşmış durumda.

Kimilerine göre Marina gerçekten kaçırıldı ve başı dertte. Kimilerine göre bu sadece boş bir teori ve marinanın bir anda dünya haberlerine girmesine yarayan bir olay. Bu olay bir çok önemli haber sitesinde yer almıştır.

Marina’nın ;

YouTube kanalı : https://www.youtube.com/channel/UCzKc6JrWSt_67UpEYIefrJQ

İnstagram hesabı : https://www.instagram.com/marinamew/

Webmaster Blogu

2 yorum

 • Bora Çınar
  4 Ağustos 2016 at 00:41

  Bende abone kasmak ve dünya gündemine oturmak için ekibi ile birlikte giriştiği bir iş olabilir bu kaçırılma hikayesi tabi bu bir teori,belki de gerçekten kıskanç bir erkek arkadaş yüzünden ama kanalı bırakma kararı da almış olabilir erkek arkadaşı yüzünden ne yazdım be 😀

  • MelihOzkara
   6 Ağustos 2016 at 23:51

   İnsanlar çok fazla teori uydurdu. Şuanda mantıklı gelen pirim amaçlı olduğu yönünde. Ama işin gerçek yüzünü tabi ki marina’dan başkası bilemez 🙂

LEAVE A COMMENT

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.