Chorme OS ‘a PIN Özelliği Geldi !


Merhaba arkadaşlar

Chormebook’lar en güvenli dizüstü bilgisayar olarak biliniyor. Google yeni bir sistem geliştirmiş ve kullanıcılarına duyurmuştur. Chorme OS işletim sistemine yapılan yeni sistem ile kullanıcılar, kullanıcı adı ve şifre güveniğine alternatif olarak PIN kodu da kullanabilecek. Bu özelliği Mountain View mühendisi François Beaufort duyurdu. Beaufort geliştirici kanalında basit bir bayrak değişimi ile bu özelliği aktif edebileceğimizi belirtti.

Öncelikle yapmamız gereken chrome://flags adresine girip, chrome://flags/#quick-unlock-pin ‘i aktif etmemizdir. Ardından Chorme OS ‘u baştan başlatıp Material Design ayarlarından PIN kodunu yapılandırmamız gerekiyor. Beaufort bu özelliğin daha çok dokunmatik ekranlı Chormebook kullanıcılarının işine yarayacağını belirtti. Her seferinde google şifrenizi girmenize gerek kalmadan PIN kodu ile Chorme OS ‘a kolayca giriş yapılabilecek. Arkanızda birinin olduğunu ve sizi izlediğini düşürnürsek google şifrenizin tehlikede olacağınıda bilmemiz gerekir. Fakat pin kodu ile bu sorunada kolaylıkla çözüm bulmuş oluyoruz.

Eğer daha basit bir kilit sistemi ve güvenliği istiyorsanız Chormebook ‘unuzu Smart Lock isimli bir uygulama ile yapılandırabilir, güvenli bir Android cihaz ile basitce şifrenizi açabilirsiniz.

Webmaster Blogu

2 yorum

 • Teknolojikadam
  29 Ağustos 2016 at 04:33

  Günün birinde Chrome OS piyasaya girip Windows ve OS X ile rekabet edebilecek mi ciddi merak içerisindeyim.

  • MelihOzkara
   29 Ağustos 2016 at 12:52

   Büyük İhtimalle gelebilecektir. Google çok fazla reklamını yapmıyor. Eğer yapmaya başlasa gerçekten başarısı kaçınılmaz olacaktır.

LEAVE A COMMENT

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.